Naše škola se zapojila do projektu Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I, realizovaného v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 – 2013. Cílem tohoto projektu bylo zajištění rekonstrukce bazénu naší školy a sportovišť vybraných škol – Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm a Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka. U nás byla stavba realizována pod názvem – Rekonstrukce a modernizace bazénu.

Bazén v současné době je určen zejména pro zdravé i handicapované žáky školy, ale také pro žáky základních a středních škol v Ostravě. Vzhledem k bezbariérovému přístupu a atrakcím v bazénu, mohou rovněž osoby se zdravotním postižením v městském obvodu Poruba a organizace na území města, které se věnují zdravotně postiženým dětem a občanům, využít výstupy projektu, které jsou určeny speciálně jim.
Bazén byl nově navržen s hloubkou vody od 1,2 m do 1,6 m, je určen pro neplavce. Část pro neplavce slouží převážně k rehabilitačním účelům pro tělesně postižené, dále jsou zde různé atrakce v podobě masážních lehátek a lavic, hydromasážních trysek, chrliče vody atd. Ve zbylé části jsou čtyři plavecké dráhy 23,7 m, které jsou oddělené nerezovou stěnou.
Celý bazén je řešen bezbariérově, včetně vstupu do bazénové vany. Šatny a hygienické zázemí pro tělesně postižené se nachází v přízemí haly, pro ostatní ve zvýšeném patře.

Kontakt:

Správce sportovního areálu: Konček Petr
tel.: 596909271, mob.: 605224217
mail: petr.koncek@skolspec.cz
tel. bazén: 596909276

Ceny bazénu a další podrobnosti jsou na našich webových stránkách.