Studentská rada   je samosprávným orgánem Střední školy prof. Zdeňka Matějčka. Členy studentské rady jsou zvolení zástupci žáků jednotlivých oborů vzdělání a ročníků v daném školním roce.

Činnost studentské rady

Studentská rada monitoruje problémy žáků školy a hájí jejich zájmy. Informuje je o důležitých změnách a termínech, reprezentuje školu, podílí se na kontinuálním zlepšování studia a také na celkovém vývoji a rozvoji školy.
Studentská rada předkládá vedení školy návrhy studentských projektů (setkání studentů, společenské akce, sportovní akce atd.) a následně se podílí na jejich realizaci.

Členy studentské rady jsou předsedové všech tříd.

Řídící výbor studentské rady – školní rok 2024/2025

Předseda: Filip Kučaj, IT4

Místopředseda: Sára Janíková, HT3

Nástěnkář:

Členové řídícího výboru:

• Andrea Poštulková, SČ4
  • Petra Michálková, SČ3
  • Ema Babulíková, PMP3
  • Zuzana Mičková, PMP1
  • Jakub Ogurčák, KU3
  • Filip Zezulka, KU1
  • Jakub Konečný, C1
  • Klára Wasserbauerová, KPV3
  • Filip Kučeja, PR1
  • Veronika Baráková, PR1
  • Petra Kažimírová, PP1

Každý z žáků školy si může prostřednictvím člena řídícího výboru sjednat projednání svého podnětu, žádosti, problému na zasedání Řídícího výboru studentské rady.

V Ostravě-Porubě, 12. 9. 2024,

Mgr. Stanislav Peš, Mgr. Renáta Staňková