Tak jsme 13.2.2024  opět vyrazili do divadla – tentokrát jsme zamířili do Domu kultury Poklad v Porubě.

Jack London byl americký spisovatel, novinář a reportér. Proslavil se především svými dobrodružnými romány Volání divočiny, Bílý tesák a Mořský vlk. Od mládí žil dobrodružným životem a své zážitky z cest po americkém severu a Kanadě v době zlaté horečky přitáhly a přitahují pozornost tisíců čtenářů na celém světě.

Podle literární předlohy Jacka Londona byl před lety natočen film a my jsme zhlédli divadelní představení souboru Divadla Drak z Hradce Králové. V nehostinném místě a v drsné době vyrůstá ze štěněte v dospělou šelmu Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenu divokost a nespoutanost, osud mu však staví do cesty překážky, které znamenají pro Bílého tesáka těžké zkoušky. Konec dobrý, všechno dobré – Bílý tesák nakonec najde laskavého majitele, který ho naučí důvěřovat člověku. Téma zneužívání zvířat v brutálních soubojích, (přestože jsou tyto souboje zakázány a tvrdě postihovány) určitě není dnes zbytečné připomínat. Pořád se najde dost zájemců, kteří této zvrácené zábavě přihlížejí.

Zajímavý byl způsob ztvárnění –  herci použili principy tzv. live cinema, tedy snímání dění na jevišti kamerou, které je živě přenášeno na plátno. Představení nás přesvědčilo o tom, že příběhy zvířat nás dokážou zaujmout a že problém týrání zvířat by nám neměl být lhostejný.