V sobotu 14. 5. 2022 se v odpoledních hodinách vydala v rámci Erasmu další skupinka žáků na zahraniční pracovní stáž do Itálie. Tentokrát se 5 našich žáků oboru Hotelnictví a turismus a 3 Kuchaři-Číšníci vydali do nám již známého přímořského letoviska Milano Marittima.

Během stáže již žáci navštívili muzeum soli v přístavu vedlejšího města Cervie, které je známo jednou z nejkvalitnějších solí na světě s typickou nasládlou chutí. Saliny v okolí Cervie  patří mezi poslední tradiční rukodělné výrobny soli v Itálii a jsou významným kulturním dědictvím Evropy.

Na italských pracovištích se žáci seznámili s personálem a ujali se svých povinností ve 4 hvězdičkových hotelech a místních restauracích. Účastnili se baristického kurzu, který si všichni pochvalovali, jelikož si měli možnost opět procvičit již získané dovednosti z baristických kurzů u nás a získat tak větší sebedůvěru a jistotu. Jak již totiž víme z předchozích stáží, Italové si na kávu velmi potrpí a jsou baristickými velmistry! Kdo jiný by tedy měl kávu hodnotit, než právě oni?

Účastníci stáže se dnešním dnem dostávají do závěrečného týdne, kdy je po náročném víkendu čekají exkurze a i trochu odpočinku. Šikovnost našich žáků si italští partneři velmi pochvalují, a proto se nebáli přizvat je k chystání pravé italské svatby.