V pondělí 13. 11. 2023 byla naše škola vybrána jako pořadatel Okresního kola plaveckých závodů v rámci Asociace školních sportovních klubů, kterého se zúčastnilo více než 60 účastníků. Jako pořadatelé jsme byli mile překvapeni, že všichni žáci si přišli zazávodit s velkým nadšením. Na bazéně vládla skvělá nálada, která byla umocněna pečlivě vybranou hudbou našeho diskžokeje, skvělým povzbuzováním, přesným rozhodováním rozhodčích a výbornými výsledky.  

Žáci naší školy svedli nerovný boj s profesionálními plavci a po předvedení skvělých výkonů se družstvo dívek i chlapců umístilo shodně na druhém místě. Všem patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.  

Zároveň blahopřejeme vítězům – v kategorii chlapců BPA Ostrava a v kategorii dívek Gymnázium Fr. Hajdy, kteří postupují do krajského kola a pevně doufáme, že závody zrealizujeme i příští rok.