Itálie

          Prvního září jsme se shromáždili u Ostravského Krajského úřadu. Před námi byla velmi dlouhá cesta, která trvala ve výsledku téměř 18 hodin. Po čtyřech hodinách jsme se ocitli v Brně, kde nás čekal přestup do druhého autobusu, který nás zavezl až do cílové destinace – oblasti Milano Marittima. Tato oblast se vyznačuje návštěvností především bohatší klientely.

Druhý den jsme již všichni nastupovali na svá pracoviště. Já jsem byl zaměstnaný jako číšník v tříhvězdičkovém hotelu Plaza. Jakmile jsem přišel do hotelu, můj první pocit byla nervozita. Ale po chvilce jsem si řekl, že je to normální praxe a že to nic není! Poté jsem se šel zeptat mého budoucího kolegy Francesca, jak to v hotelu chodí. Vše mi rád vysvětlil a ukázal. Brzy se z nás stali dobří kamarádi, spolu s ostatními kolegy jsme byli dobrá parta! Poslední den jsem jim dal slib, že se tam určitě rád vrátím.

Ale pozor, tato stáž nebyla jen o výkonu praxe v zahraničí, ale i o zábavě. Právě ta nás čekala v pátek. Jeli jsme do nedalekého zábavního parku Mirabilandia, kde nás uvítala spousta atrakcí plných adrenalinu. Ze začátku jsem měl obavy vstoupit na jakoukoli atrakci, která byla ve výšce, ale později jsem svůj strach překonal. Pocity, které následovaly, byly úžasné. 😁

Další z výletu se konal následující týden ve čtvrtek, kdy jsme navštívili nedaleké městečko Cervia. Prohlédli jsme si místní muzeum soli, dozvěděli jsme se, jak se zde těžila sůl a jak se sůl dostávala přes moře do okolních států. Poté jsme šli na procházku do místního historického centra.

Poslední večer nás čekala společná večeře v místní restauraci, kde si každý mohl objednat celou pizzu dle vlastního výběru.

Těsně před odjezdem začaly kapat některým spolužákům slzičky štěstí.

Celkové dojmy z dvoutýdenní stáže v Itálii byly skvělé, načerpal jsem hodně zkušeností, poznal jsem spoustu dobrých lidí, kteří mě obohatili svou kulturou, ochutnali jsme i místní gastronomii, ke které neodmyslitelně patří pizza, zmrzlina, těstoviny na milion způsobů, a také ryby.

Jakub Ogurčak, žák třídy KU2