2.6.2018 až 16.6.2018 se žáci druhého ročníku oboru Kuchař-číšník a třetího ročníku Hotelnictví  zúčastnili, v rámci projektu Erasmus+, zahraniční pracovní stáže v Milano Marittima v Itálii.

Žáci se během stáže seznamovali s tradičními italskými recepty a zvyklostmi z oblasti gastronomie. V rámci stáže také několikrát navštívili odbornou střední školu IAL v Cesenaticu, kde se přípravu tradičních italských pokrmů učili nejen teoreticky, ale především prakticky. Dále žáci vykonávali ve třísměnném provozu obsluhu hostů v hotelové restauraci, práci v hotelové recepci, housekeeping a obsluhu v hotelovém baru, kde se také zúčastnili baristického kurzu.

Během stáže také objevovali okolí nádherného přímořského střediska a italskou kulturu – navštívili města Cesenu, Cesenatico, Rimini nebo San Marino. Prostor dostala také zábava, především v zábavně vzdělávacích parcích Italy in miniature, Oltremare a Mirabilandia.

Je skvělé vědět, že naši žáci jsou výborně vedeni, jelikož hodnocení, která obdrželi od italských vedoucích praxe, byla vynikající.