Náš školní sbor – který nese oficiální název Středoškolský pěvecký sbor prof. Zd. Matějčka pod vedením pana učitele Ondřeje Pastrňáka vystoupil dne 25.9.2022 spolu s ženským sborem Bohuslava Martinů na festivale sborů s názvem Trojok Slaski. Tento festival se konal v parku Zadole v Katovicích.

Citát, že hudba spojuje lidi, je nám mnohým znám. Něco jiného ovšem je, když to zažijete v praxi. Tento festival má opravdu již dlouhou tradici, pamětní kámen v areálu parku upozorňuje na to, že první setkání sborů slezského regionu se datuje do roku 1911. Letošní ročník byl ve znamení především klasické duchovní hudby a lidové písně, což prezentovalo téměř deset různých sborových uskupení na vysoké úrovni. Desetiminutové vystoupení našeho školního pěveckého sboru ovšem bez nadsázky vyvolalo opravdu velmi kladné přijetí publikem a následný obrovský aplaus. Pan Pastrňák byl vyzván organizátory festivalu, aby zvolil zcela odlišný hudební žánr – první dvě písně se silným meditačním charakterem zapůsobily na publikum až mysticky, třetí píseň Adiemus svojí krásnou melodií a údernou silou publikum dovedla k naprostému ztišení a následnému nefalšovanému projevu nadšení.

Vystoupení našeho sboru představovalo nejenom vzornou reprezentaci naší školy, ale opravdu přineslo radost a zklidnění všem přítomným. Poděkování za skvělou práci patří jak panu Pastrňákovi, tak i za krásný výkon a kultivované chování žákyním tříd PMP2, PMP3 a SČ4B.