Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK zahradnických oborů 2011-2012

PK zahradnických oborů 2011-2012


Akce PK zahradnických oborů ve šk. roce 2011/2012


Prezentace oboru Zpracovatel přírodních pletiv za 2.pololetí šk. roku 2011/2012

24. 3. – 25. 3. 2012
Název akce – Velikonoce na zámku v Kravařích
Akce se zúčastnily žákyně: Karolína Čižíková z OE 3, Lucie Boxanová z C 1, učitelky odborného výcviku Lenka Garbová, Jarmila Kajnarová a pan Petr Koutný. Na akci se předvádělo pletení a balení košíkářských výrobků a zdobení perníků.


24. 3. 2012
Název akce – Vítání jara – Mlýn u vodníka Slámy
Akce se zúčastnili žáci: Jana Šoferová z UO3.A, Martin Stiborský ze ZPP1, učitelky odborného výcviku Eva Rymelová, Jarmila Kajnarová a vedoucí učitel OV Jaroslav Kubíček. Žáci na akci předváděli pletení velikonočních pomlázek a ošatky z pedigu.


28. 3. 2012
Název akce – Velikonoční jarmark – DPS Astra v Porubě
Akce se zúčastnili žáci třídy ZPP 1: Lukáš Zlámal, Monika Valíčková a učitelka odborného výcviku Lenka Garbová. Žáci předváděli pletení velikonočních pomlázek a výrobu drobných dekoračních předmětů z pedigu.


31. 3. 2012
Název akce – Velikonoční jarmark - Dobroslavice
Akce se zúčastnili žáci: Lukáš Zlámal z ZPP1, Karolína Zlámalová z UO2.B, učitelka odborného výcviku Jarmila Kajnarová a vedoucí učitel OV Jaroslav Kubíček. Žáci prezentovali školu v pletení velikonočních pomlázek.


2. 4. 2012
Název akce – Jaro se probouzí – knihovna Ludvíka Podéště v Porubě
Akce se zúčastnily žákyně: Jana Šoferová, Liliana Uhlířová z UO3.A a učitelka odborného výcviku Eva Rymelová. Pletení pomlázek se v této knihovně už stalo tradicí a setkává se s velkým zájmem veřejnosti. Také letos zájemci o pletení pomlázek obdivovali zručnost našich žáků.


3. 4. 2012
Název akce – Velikonoční pletení – školní kinosál
Akce se zúčastnili žáci: Tomáš Ležoň, Kamila Salamonová z UO2.B, Petr Strnad ze ZPP1
a učitelka odborného výcviku Jarmila Kajnarová.

Eva Rymelová, učitelka OVY


Prezentace oboru Zpracovatel přírodních pletiv za 1.pololetí šk. roku 2011/2012

1. 10. 2011
Název akce – Farmářské trhy Klimkovice
Akce se zúčastnili žáci: Karolína Zlámalová z UO2.B, Lukáš Zlámal z ZPP1., učitelka odborného výcviku Jarmila Kajnarová a vedoucí učitel OV Jaroslav Kubíček. Na akci se předvádělo pletení z vrbového proutí a pletení z pedigu.


26. – 27. 11. 2011
Název akce – Vánoční trhy Vřesina
Akce se zúčastnili žáci: Karolína Zlámalová a Josef Mareš z UO2.B, Lukáš Zlámal z ZPP1., učitelky odborného výcviku Eva Rymelová, Jarmila Kajnarová, Lenka Garbová a vedoucí učitel OV Jaroslav Kubíček. Žáci na akci předváděli pletení servírovacího podnosu a demižonu.


3. 12. – 4. 12. 2011
Název akce – Prezentace školy v rámci Dne otevřených dveří
Akce se zúčastnili všichni žáci: ZPP1. a učitelky odborného výcviku Eva Rymelová, Jarmila Kajnarová, Lenka Garbová. V tomto předvánočním čase se žáci zaměřili na výrobu vánočních dekoračních předmětů – zvonky z pedigu a vánoční řetězy.


10. 12. – 11. 12. 2011
Název akce – Vánoce na zámku v Kravařích
Akce se zúčastnili žáci: Lukáš Zlámal, Martin Stiborský, učitelky odborného výcviku Eva Rymelová, Jarmila Kajnarová, Lenka Garbová a pan Petr Koutný.


14. 12. 2011
Astra – domov důchodců O. Poruba - Tvůrčí dílna
Akce se zúčastnili: David Pokluda, Kamila Salamonová, Josef Mareš z UO2.B, učitelka odborného výcviku Lenka Garbová a vedoucí učitel OV Jaroslav Kubíček. Žáci předváděli výrobu vánočních dekoračních předmětů - zvonky z pedigu a vánoční řetězy.

 

Eva Rymelová, učitelka OVY


10. 11. 2011

Celostátní soutěž v aranžování - Soběslavská růže

Dne 10. listopadu 2011 se v Soběslavi konal 18. ročník soutěže odborných škol z celé ČR v aranžování květin - Soběslavská růže.
Tato soutěž proběhla pod záštitou Jihočeského kraje a Národního institutu dětí a mládeže MŠMT ČR. Pořadatelem byla Střední škola a Základní škola Soběslav.
Naši školu reprezentovaly žákyně třídy AZP 3 – oboru Květinářské práce-květinářské a aranžérské práce.
Alena Šlezáková se stala v tomto roce absolutním vítězem ve všech soutěžních úkolech a získala 1. místo v kategorii jednotlivců.
Zuzana Šálková a Nikola Polomčáková pomohly k celkovému druhému místu v soutěži družstev.
Žákyně na soutěž připravily učitelky odborného výcviku Miroslava Honová a Ilona Šmírová. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Rudolf Jílek


5. 10. 2012

Křišťálový kamínek 2011

Dne 5.10.2011 proběhl na Výstavišti Černá louka v pavilonu A tradiční slavnostní večer v rámci Evropských dnů handicapu pod názvem Křišťálový kamínek. Šlo o udělování ocenění osobnostem, které pomáhají lidem s handicapem, i těm, kterým postižení nebrání být aktivní a kreativní. Akci zastřešovala Asociace TRIGON, která ocenění předávala již pošesté.
Naše škola se na této akci podílela květinovou výzdobou, dárkovými kyticemi a přízdobou dárků. Koncepce výzdoby, kterou aranžovali žáci zahradnických oborů, byla provedena v přírodním stylu a v barvách bílé, zelené a oranžové.
O pohoštění se starali žáci gastronomických oborů.

Akce proběhla pod dohledem vyučujících odborných předmětů.

Rudolf Jílek (vedoucí učitel OV)


Fotogalerie z akcí
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí