Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK pro praktickou školu 2013-2014

PK pro praktickou školu 2013-2014


Akce PK pro praktickou školu ve šk. roce 2013/2014

26. 2. 2014

EXKURZE PRAKTICKÉ ŠKOLY DO CENTRA DENNÍCH SLUŽEB

Dne 26. 2. 2014 se jeli žáci tříd PŠ2A a PŠ2B podívat do sídla organizace, nazvané Centrum denních služeb – Start. Tato organizace je jednou z mála možností dalšího uplatnění žáků po absolvování studia na praktické škole.
Došlo zde k setkání s bývalými spolužáky. Všichni přivítali možnost pohovořit si s nimi o tom, co zde dělají, čím se zabývají a jak se jim v novém působišti líbí.
TU Mgr. Svatava Pospíšilová

5. 2. 2014

EXKURZE ŽÁKŮ PRAKTICKÉ ŠKOLY ČTYŘLÍSTEK

Dne 5. 2. 2014 jsme jeli na exkurzi do Čtyřlístku. Moc jsme se těšili, protože zde bydlí náš spolužák Honza.
Budova je opravdu velká. Má několik pater, hodně chodeb a ještě více dveří. Opravdové bludiště! Zaujala nás výzdoba budovy. Na zdech visí zajímavé obrázky, které nakreslili obyvatelé Čtyřlístku. Po chodbách jsou zavěšeny nebo postaveny výrobky a výtvory, které jsou různých tvarů, barev a rozměrů. Z místností pro relaxaci a odpočinek se nám vůbec nechtělo odejít. V jedné jsme polehávali a pohupovali se, ve druhé místnosti jsme si zase vyzkoušeli světelné a zvukové efekty.
Velkým překvapením bylo setkání s Honzou. Ve společenské místnosti jedné buňky jsme se usadili a paní vychovatelka, která nás provázela, přivezla za námi našeho spolužáka Honzu, který je po úraze a nemůže chodit. Radost ze setkání byla veliká na obou stranách. Všichni jsme si společně povídali u vynikajícího pohoštění, které pro nás paní vychovatelka Čtyřlístku připravila. Škoda jen, že ten příjemný čas tak rychle uplynul.
Honzovi přejeme brzké uzdravení a paní vychovatelce děkujeme za seznámení s budovou ústavu sociální péče.
Žáci třídy PŠ2B, TU Mgr. Svatava Pospíšilová

10. 9. 2013

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „Jsem občanem Evropy“

Tuto soutěž vyhlásila Asociace TRIGON pro děti a mládež se specifickými problémy s názvem „Jsem občanem Evropy“ - pohled mladé generace na otázku evropského občanství, občanské iniciativy, práv a svobod občanů Evropské unie.
Soutěž proběhla v rámci XXI. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě.
Žáci Praktické školy - odloučeného pracoviště Střední školy Zdeňka Matějčka na odloučeném pracovišti Karla Pokorného 1742 v Ostravě – Porubě se soutěže zúčastnili. Mezi deset nejlepších výtvarníků oceněných na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2013 byli žáci třídy PŠ1A:
Magdaléna Vaňková a Jiří Ježek
Nejzajímavější a nejzdařilejší výtvarné práce budou vystaveny v říjnu během konání letošních Evropských dnů handicapu v Ostravě.
Ing. Libuše Chrustová

15. 10. 2013

Návštěva galerie Chagall

14. 11. 2013

Návštěva Dolních Vítkovic – U6

13. 12. 2013

Betlémy na Slezskoostravském hradě


 Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí