Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK přírodních věd 2013-2014

PK přírodních věd 2013-2014


Akce PK přírodních věd ve šk. roce 2013/2014


13. 3. 2014

SBĚROVÁ AKCE „ZELENÝ STROM 2013/14“

Ve dnech 12. a 13. března 2014 proběhla na naší škole sběrová akce „Zelený strom 2013/2014“. Na dvoře byl přistaven kontejner na starý papír, který žáci mohli během těchto dvou dnů zaplňovat. Škola odevzdala celkem 1290 kg papíru. Garantem akce byly paní učitelky Mgr. Taťána Vysocká a Mgr. Michaela Hořínková.

Mgr. Lenka Zapletalová

RECYKLOHRANÍ

Škola je zapojena do projektu Recyklohraní, který probíhá pod záštitou MŠMT České republiky a je spolufinancován zakládajícími společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci odpadů. Cílem projektu je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění odpadů a jejich následné recyklace. Ve škole jsou umístěny sběrné nádoby na použité baterie, červená sběrná nádoba na vysloužilá drobná elektrozařízení a plastožrout na plastová víčka z PET lahví. Nově je zřízeno i sběrné místo na odpady z hliníku.

V rámci Recyklohraní jsme se také přihlásili do 1. ročníku soutěže „Věnuj počítač a pojeď do ZOO“ a do 4. ročníku sběrové kampaně pod názvem „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu“.

Soutěž „Věnuj počítač a pojeď do ZOO“je zaměřena na sběr, opětovné využití a recyklaci vysloužilých počítačů.

Mottem soutěže „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu“ je „Starý mobil ještě může být užitečný!“ Chceme vybrat co nejvíce kusů vysloužilých funkčních i nefunkčních mobilních telefonů. Ve spolupráci se společnosti Asekol se část těchto mobilních telefonů dostane k dětem do dětských domovů a nefunkční telefony budou recyklovány.

Garantem tohoto projektu Recyklohraní - paní učitelka Vysocká.
 Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí