Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK estetické výchovy 2011-2012

PK estetické výchovy 2011-2012


Akce PK estetické výchovy ve šk. roce 2011/2012


14. 2. 2012

Arteterapie

Studenti oboru Výchovná a humanitární činnost (třída V2.B ) se v hodinách výtvarné výchovy seznamují s předměty konkrétně zaměřenými na arteterapii.
Výuka probíhá formou skupinových setkání. Studenti si osvojí techniky arteterapie, diagnostiku výtvarných prací, symboliku plochy a barev.

Ztvárňování barev

Studenti třídy SČ1.B se zmocňují prostředí – zanechávají v něm stopu a zároveň ho přetváří.
Nanášení barev na podklad není omezeno. Lze užít nanášení štětcem, vytlačení barvy z tuby přímo na podklad, stříkání nebo lití barev.


8. 2. 2012

Svět podle nás

Výstava nevidomých malířů (s tradičním předáním Ceny hejtmana) představila fenomenální obrazy zrakově postižených umělců, které vznikaly speciálním postupem „Čečovou metodou“ v ateliéru nadace Artevide. Jde o speciální postup přípravy plátna, pod nímž je černá magnetická barva, která se objeví v okamžiku doteku. Při doteku barva prostoupí na povrch plátna. Tak vzniká dílo, na kterém všude, kde se tvůrce dotkne, zůstane otisk jeho myšlenky, emoce vyřčeného slova. Z těchto originálů se vyrobí identický reliéfní obraz, který si mohou nevidomí lidé hapticky prohlédnout, vidět jej. Technikou „okamžité“ malby dosahují nevidomí umělci vynikajících výsledků, vznikají zajímavé, ničím neovlivněné a upřímné obrazy.
Fotografie zachycují galerijní animaci 28. ledna 2012, které se zúčastnili studenti třídy V2.C v Nové výstavní síni v Ostravě – Porubě.

Ing. Libuše Chrustová

Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí