Informace

Studium

SkolSpec.cz / Informace / Projekty ESF / Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I

Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I


Naše škola se zapojila do projektu Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení I, realizovaného v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 – 2013. Cílem tohoto projektu bylo zajištění rekonstrukce bazénu naší školy a sportovišť vybraných škol - Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm a Střední škola společného stravování Ostrava-Hrabůvka. U nás byla stavba realizována pod názvem - Rekonstrukce a modernizace bazénu.

Bazén v současné době je určen zejména pro zdravé i handicapované žáky školy, ale také pro žáky základních a středních škol v Ostravě. Vzhledem k bezbariérovému přístupu a atrakcím v bazénu, mohou rovněž osoby se zdravotním postižením v městském obvodu Poruba a organizace na území města, které se věnují zdravotně postiženým dětem a občanům, využít výstupy projektu, které jsou určeny speciálně jim.
Bazén byl nově navržen s hloubkou vody od 1,2 m do 1,6 m, je určen pro neplavce. Část pro neplavce slouží převážně k rehabilitačním účelům pro tělesně postižené, dále jsou zde různé atrakce v podobě masážních lehátek a lavic, hydromasážních trysek, chrliče vody atd. Ve zbylé části jsou čtyři plavecké dráhy 23,7 m, které jsou oddělené nerezovou stěnou.
Celý bazén je řešen bezbariérově, včetně vstupu do bazénové vany. Šatny a hygienické zázemí pro tělesně postižené se nachází v přízemí haly, pro ostatní ve zvýšeném patře.
Kontakt:
správce sportovního areálu:
Konček Petr – tel.: 596909271, mob.: 605224217
mail: petr.koncek@skolspec.cz
tel. bazén: 596909276

Ceny bazénu a další podrobnosti jsou na našich webových stránkách.


Akce "VÁNOČNÍ PLAVÁNÍ S BÁROU"

Nejlepší česká plavkyně Bára Závadová, účastnice LOH v Londýně 2012, zorganizovala tři dny před Štědrým dnem v plaveckém bazénu naší školy akci "Vánoční plavání s Bárou". Akce byla spojena se soutěžemi, dárečky a autogramiádou.

Barbora Závadová je českou plavkyní, jejíž hlavní disciplínou je polohový závod na 400 metrů. Na mistrovství Evropy 2012 v Debrecenu získala v této disciplíně bronzovou medaili. Na mistrovství světa v Kazani v roce 2015 vylepšila svůj osobní rekord na 4:35,60 a vyplavala si pátou příčku. V současné době je držitelkou sedmi českých rekordů. Na jaře roku 2015 jako první z českých sportovců splnila limit pro olympijské hry v Rio de Janeiru v roce 2016.


 
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí