Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK cizích jazyků 2011-2012

PK cizích jazyků 2011-2012


Akce PK cizích jazyků v šk. roce 2011/2012


28. 9. 2012

Den jazyků

U příležitosti 10. výročí Evropského dne jazyků navštívili studenti SOŠ prof. Zdeňka Matějčka filmové představení The Duchess (Vévodkyně) v původním znění s titulky. Studenti měli možnost nahlédnout do dění na anglickém hrabství v 18. století.
Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy.

Mgr. Michal Urban, Mgr. Marta Témová, Mgr. Blanka Broskevičová


20. 9. 2011

Náš úspěch v soutěži časopisu Freundschaft "Durch Kenntnisse zum Verständnis"
Wo überall spricht man Deutsch?

Této nadnárodní soutěže jsme se zúčastnili již pošesté. Jejím tématem byla identifikace a lokalizace německých menšin nejen v Evropě, ale i mimo ni. Všechny naše odpovědi byly správné a naše zpracování porotu zaujalo i tentokrát. Výsledky byly publikovány v 1. čísle časopisu Freundschaft v září 2011. Jako jediné škole nám byla udělena zvláštní cena za „velmi nápadité a pečlivě zpracované odpovědi“. Z důvodu závažného dlouhodobého onemocnění hlavního organizátora soutěže nám byl doručen balíček s diplomem a věcnými cenami až v lednu 2012.

PaedDr. Marie Bártová


17. 9. 2011

Zahraniční výjezd studentů a pedagogů do Anglie 10.  9. - 16. 9. 2011

Zahraničního výjezdu do Anglie ve dnech 10.-16.9.2011 se zúčastnilo celkem 21 studentů se svými
vyučujícími anglického jazyka – PaedDr.Šárkou Effenbergerovou, Mgr. Janou Adamčíkovou a Mgr.Alexejem Jesenovským.
Smyslem výjezdu bylo poznat významné památky a život v Londýně, například Tower of London, Tower Bridge, Westminster Abbey, St.Paul’s Cathedral, Traffalgar Square, Buckingham Palace, Bank of England. A samozřejmě fantastická muzea, Přírodovědné a Vědecko-Technické, která sklidila se svými interaktivními expozicemi mezi našimi studenty obrovský ohlas. Jízda červeným double- deckerem, či nejstarším metrem světa nemohla chybět. Kromě Londýna jsme navštívili i další místa významná z hlediska anglických reálií, např. Windsdor - včetně královského hradu, v Oxfordu nás kromě univerzity lákalo i prostředí z filmu Harry Potter, v kouzelném městečku Stratford jsme navštívili rodný dům i hrob Williama Shakespeara.
Studenti i pedagogové byli ubytováni v anglických rodinách , takže jsme měli možnost využít a rozšířit si své znalosti anglického jazyka a poznat zblízka běžný život anglické rodiny. Doprava byla po celou dobu zajištěna autokarem. Pro cestu na Britské ostrovy jsme využili přepravu lodním trajektem, pro cestu zpět jsme vyzkoušeli přepravu Eurotunelem, takže ani dlouhá cesta nebyla ochuzena o netradičná zážitky.
Akce se povedla po všech stránkách, včetně nevyzpytatelného anglického počasí. Každý den byl plný nevšedních a jedinečných zážitků, na které se vzpomíná celý život. Sami studenti akci hodnotili jako velmi zdařilou a přínosnou pro jejich další vzdělávání. Cesta do Spojeného království jim určitě přinesla dobrou životní zkušenost. Maturita z anglického jazyka prý teď bude hračka !  Škoda jen, že ten týden utekl tak rychle!


PaedDr.Šárka Effenbergerová – vedoucí učitel zahraničního výjezdu 
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí