Informace

Studium

PK pro zahradnické obory 2017-2018


JMENNÝ SEZNAM ČLENŮ PK

Předseda předmětové komise:

Hořínková Michaela, Mgr. - učitel TV

Členové komise:

Bártová Hana - učitel OV
Bjalková Hana - učitel OV
Garbová Lenka, Bc. - učitel OV
Hlavičková Zuzana - učitel OV
Honová Miroslava - učitel OV
Hřivnová Leona, Ing. - učitel TV
Kajnarová Jarmila - učitel OV
Kubíček Jaroslav - učitel OV
Petruška Jiří, Mgr. – učitel OV
Petrušková Marcela, Mgr. - učitel TV
Rymelová Eva - učitel OV
Slováčková -Jaščišáková Blanka , Mgr. - učitel OV
Sivková Hana - učitel OV
Šmírová Ilona - učitel OV
Vašutová Věra, Mgr. - učitel TV
Vondráková Blanka - učitel OV


Akce PK zahradnických oborů 2017/2018


19.10. 2017

KŘIŠŤÁLOVÝ KAMÍNEK

4. října 2017 se konal slavnostní večer asociace Trigon, která předává ocenění Křišťálový kamínek za mimořádné aktivity osobnostem s handicapem. Žáci zahradnických oborů vytvářeli pro tento slavnostní večer dekorace a kytice pro oceněné.

ARANŽMÁ PRO OSTRAVSKOU UNIVERZITU V DIVADLE ANTONÍNA DVOŘÁKA

V divadle Antonína Dvořáka vědecká rada Ostravské univerzity předává vysokoškolské diplomy. Naši žáci zahradnických oborů pro tuto příležitost tradičně aranžují jeviště divadla. Letošní ročník jsme ladili do bílo-zelené kompozice.


5. 10. 2017

EVROPSKÉ DNY HANDICAPU – 25. ROČNÍK

Loňský ročník se konal v centru Ostravy na náměstí T. G. Masaryka. Jarmark poznamenal celodenní déšť, proto se letošní 25. ročník přestěhoval pod střechu. Konal se ve dvoraně Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Jedná se o prodejní výstavu nevládních organizací, škol a sociálních podniků. Naše škola se prezentovala výrobky žáků oboru Zpracovatel přírodních pletiv. Akce se zúčastnila učitelka odborného výcviku Hana Sivková a žáci třídy KP2 Marek Novotný, František Polhoš a Matyáš Orel

UOV Eva Rymelová
 


5. 10. 2017

ODBORNÁ EXKURZE „FLORA OLOMOUC - PODZIMNÍ ETAPA“

Návštěva mezinárodní zahradnické výstavy Flora Olomouc (podzimní etapa) umožnila žákům oboru vzdělání Zahradnické práce, Pěstování a aranžování květin, získat přehled o širokém sortimentu zahradnických výpěstků a zahradnického zboží různých zahradnických firem. Dále měli žáci možnost porovnat nejlepší expozice, výpěstky a úspěchy v soutěžích aranžování květiny. Žáci navíc získali inspiraci při prohlídce starobylé architektury, která se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc propojila s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodil celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Krásná květinová aranžmá byla k vidění v olomouckých kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra.

Mgr. Michaela Hořínková, učitelka odborných předmětů


26. 9. 2017

ODBORNÁ EXKURZE „ZAHRADNICKÁ EXKURZE“

Žáci ročníků oboru vzdělání: Zahradnické práce (Pěstování a aranžování květin), Zahradnické práce a Prodavačské práce měli možnost v Olomouckém kraji navštívit firmu ÚSOVSKO a.s. – zaměřenou na pěstování ovoce, sklizeň, třídění, skladování, a zpracování ovoce – sušení jablek. Dále pak navštívili památky olomouckého kraje - zámek Úsov, Mladečské jeskyně a arboretum v Pasekách zaměřenou na pěstování, prodej květin a okrasných dřevin.

Mgr. Michaela Hořínková, učitelka odborných předmětů


22. 9. 2017

ODBORNÁ EXKURZE „ŽIVOT NA ZAHRADĚ“

V rámci vyučování předmětů: Květinářství, Zelinářství a Ovocnictví se uskutečnila v pátek 22. 9. 2017 odborná exkurze na výstavišti Černá louka v Ostravě „Život na zahradě“. Žáci na výstavě viděli prezentaci Českého zahrádkářského svazu, kde jsme se mohli těšit na zcela nové provedení floristických prací, prezentaci nových odrůd ovoce a zeleniny, sukulentů, pokojových rostlin, květin.

Mgr. Michaela Hořínková, učitelka odborných předmětů

 

 

 
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
logo nzz2
ramps_png

Menu zápatí