Informace

Studium

PK praktické školy 2017/2018


JMENNÝ SEZNAM ČLENŮ
Předseda předmětové komise:

Mgr. Pospíšilová Svatava

Členové komise:

Mgr. Broďáková
Ing. Brůnová
Ing. Chrustová
Bc. Kopčilová
Mgr. Křikalová
Mgr. Miháliková
Mgr. Petrušková
Mgr. Slováčková - Jaščišáková
Mgr. Sedlačíková
Mgr. Volná


OBORY VZDĚLÁVÁNÍ

78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá


Akce PK praktické školy 2017/2018


AKTIVITY  OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ DUHOVÝ KLÍČ


3. 11. 2017

EXKURZE PŠ1A: ZELENINA VE VÝŽIVĚ

První listopadový pátek jsme využili pozvání paní Bestové ze Zahradnictví Poruba a v rámci předmětu Výživa a příprava pokrmů jsme uskutečnili exkurzi s tématem Zelenina ve výživě, které se zúčastnili žáci PŠ1A společně s žáky PSL1 naší školy.
Na místě se seznámili se sortimentem pěstované zeleniny na tuzemském trhu – košťáloviny, kořenová zelenina, plodová zelenina, cibulová zelenina. Současně se seznámili s možností uskladnění a jednotlivými druhy konzervace zeleniny.
Poté pracovníci zahradnictví žákům názorně ukázali pracovní postup při zpracování zelí bílého pro úpravu kvašením – návoz zelí, čištění, zpracování na krouhacím stroji a plnění do přepravních pytlů pro koncového zákazníka.
Domů si žáci odnesli nejen zajímavé zážitky a informace, ale každý také trochu čerstvě nakrouhaného zelí a zajímavou odrůdu oranžové mrkve.
 


7. 10. 2017

KŘIŠŤÁLOVÝ KAMÍNEK 2017

Asociace Trigon vyhlásila výtvarnou soutěž s názvem „I malá rodina umí velké věci“.
Soutěž byla vyhlášena v rámci jubilejního XXV. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě, který se uskutečnil ve dnech 2. až 6. října 2017.
Zúčastnit se ji mohly děti a mládež do 26 let se specifickými problémy a také vzdělávací, sociální a zdravotní instituce se zaměřením na tuto cílovou skupinu.
Žáci oboru Praktická škola kreslili a malovali na dané téma. Do soutěže jsme poslali celkem pět prací žáků: Lenky Kaláškové, Romana Dorníka, Kateřiny Srovnalové, Jaromíra Tesaře a Nikol Grupáčové. Deset nejlepších autorů, které vybrala odborná komise, bylo oceněno 4. října 2017 v Domě kultury města Ostravy na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2017. Mezi oceněnými výtvarníky byla i žákyně Praktické školy Lenka Kalášková se svým výtvarným dílkem pod názvem „První společné létání“. Nejzajímavější a nejzdařilejší práce byly vystaveny během konání letošních Evropských dnů handicapu v Ostravě a ještě nyní jsou vystaveny v Novém Jičíně.
Gratulujeme a těšíme se na další barevné příběhy přenesené na papír. Ing. Libuše Chrustová

TAJEMNÝ SVĚT BAREV

„Pod pirátskou vlajkou“ Středisko volného času, Ostrava – Moravská Ostrava, příspěvková organizace vyhlásilo keramickou a výtvarnou soutěž Tajemný svět barev „Pod pirátskou vlajkou“. Zavřete oči a představte si sami sebe jako neohrožené piráty, pirátky…A co Vás napadne, to nakreslete, vytvořte…Těším se na úžasné vodní plavidla, truhly s pokladem, podvodní monstra, piráty všeho druhu, zakleté ostrovy, mapy….zkrátka, co se Vám honí hlavou. To bylo úvodní motto. Soutěžilo 243 výtvarníků z řad dětí a mládeže v šesti kategoriích. Do soutěže přišlo celkem 200 soutěžních obrazů a plastik. Žáci Praktické školy soutěžily v šesté kategorii 16 až 18 let. – Matěj Pěcha, Vojtěch Dedek (PŠ1B), Klára Szanková (PŠ2B), Šimon Maňuch, Filip Přikryl (PŠ1A), Lukáš Chlumecký (PŠ1C). Dne 20. 10. 2017 přišla pozvánka pro autory vítězných prací na slavnostní vyhodnocení keramické a výtvarné soutěže, na které svítila dvě jména Filip Přikryl a Matěj Pěcha. Oba žáci společně s dívkou z umělecké školy obsadili první místo, druhé a třetí místo vyhlášeno nebylo. Všechny vyhodnocené práce jsou od 3. 11. do 3. 12. 2017 vystaveny v galerii Oběma očima.

Děkujeme. Ing. Libuše Chrustová
 


 
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí