Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK anglického jazyka 2015-2016

PK anglického jazyka 2015-2016


Akce PK anglického jazyka 2015/2016


10. 12. 2015

„Peter Black“

V úterý 8.12.2015 navštívili žáci a pedagogové naší školy anglicko – české divadelní představení „Peter Black“, které bylo zároveň koncipováno jako učební pomůcka.
Název divadelní hry, připomínající v českém překladu hru Černý Petr, není náhoda. Herci rozehráli příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly byl motivován základními lidskými potřebami, ke kterým patří spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina. Postavy, které se v inscenaci objevily, tvořily svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou-povinného diváka. Žáci tak měli možnost sblížit se s gramatikou, se kterou se běžně denně setkávají v lavicích naší školy, odlišným a velmi hravým způsobem.
Mgr. M.Urban
 


10. 12. 2015

JAZYKOVĚ VZDĚLÁVACÍ POBYT VE VELKÉ BRITÁNII


5. 11. 2015

PRÁCE STUDENTŮ

My best experience at school

I remember it like it was yesterday. It was the first school day and the first class in year 2013. I was afraid of my new classmates. They were for me new people, I didn’t know what I have to think about them. Teacher told that we have to choose a desk to sit. I sat alone and I was feeling terrible cause of stress. Then that girl come – she had a beautiful wavy long hair brown colour, denim jacket and she was smiling on me. She was my only new friend, but in next days she helped me with creating new friendships with other people in our class. We are going now to the third class, it’s year 2015. I’m so happy, that I met here true friends. It’s for me really important in my life. Now I really love my class. Thank you for reading my article.

Terezie Mikundová SČ3.B


27. 10. 2015

MEZINÁRODNÍ DEN JAZYKŮ

Dne 26.10.2015 navštívili naši žáci u příležitosti oslav Mezinárodního dne jazyků filmové představení britského dokumentárního filmu AMY. Dokument nechává nahlédnout do pozadí hvězdné kariéry zpěvačky Amy Winehouse, zpěvačky, která nejen svým pěveckým projevem ohromila celý svět. Film byl promítán v původním znění s titulky.

Mgr. Michal Urban


ZAHRANIČNÍ JAZYKOVĚ VZDĚLÁVACÍ POBYT PRO ŽÁKY A PEDAGOGICKÝ DOZOR

VELKÁ BRITÁNIE - LONDÝN 22. 11. - 28. 11. 2015
 
Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí