Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK estetické výchovy 2012-2013

PK estetické výchovy 2012-2013


Akce PK estetické výchovy ve šk. roce 2012/2013


23. 1. 2013

Bubenický koncert Jumping Drums v Kulturním domě Akord

Bubenický orchestr Ivo Batouška, Jumping Drums, se stal za dobu své jedenáctileté existence již renomovanou a oblíbenou hudební formací. Vedoucí skupiny ovšem nenabízí jen profesionální koncertní výkony, ale prostřednictvím své bubenické školy i zajímavou alternativní časovou aktivitu pro mládež.
Dne 22. ledna navštívili studenti prvních a třetích ročníků studijních oborů výchovný koncert Jumping Drums. Skupina předvedla svůj nejnovější projekt, jenž je inspirován kulturou a filozofií Dálného východu. Posluchači tak měli možnost vidět a slyšet jeden z největších koncertních gongů, japonské bubny Taiko a seznámit se s technikou hry na tento nástroj, nebo ocenit mystický zvuk Tibetské mísy.
Tradiční součástí vystoupení Jumping Drums je zapojení obecenstva do hudební produkce na pódiu. Stejně tak tomu bylo i na koncertě v Kulturním domě Akord. Nácvik několika rytmických modelů a jejich předvedení přímo vybranými žáky vždy stupňuje atraktivitu jaké se bubenický orchestr Ivo Batouška těší.


7. 12. 2012

Vystoupení pro bývalé zaměstnance školy

Dne 6. prosince se konalo v prostorách školní restaurace tradiční předvánoční setkání našich bývalých zaměstnanců. Stalo se dobrou každoroční tradicí, že v úvodu takových sešlostí vystoupí studenti s krátkým programem. V posledních letech zde předvádí výsledky své práce školní pěvecký sbor. Jestliže v minulosti vybrali pedagogové do repertoáru především vánoční písně různého charakteru i obtížnosti, letos dali přednost pásmu českých lidových koled, které vícehlase upravili. Milá naivita těchto písní, stejně jako prostota a čistota výrazu často vzbudí vzpomínky na to nejlepší, co máme s tradicí vánoc už od dětství spojeno. Pevně věříme, že hudební vystoupení přispělo k připomenutí svátečního rozměru adventního času.

 


2. 12. 2012

Dny Otevřených dveří

Ve dnech 30.11. a 1.12. 2012 proběhli na naší škole Dny otevřených dveří. A protože se nám kvapem blíží Vánoce, rozhodly jsme se společně se studentkami třetího a čtvrtého ročníku,
že si v rámci Výtvarné výchovy nazdobíme vánoční baňky.
Pomocí tenkého štětce jsme opatrně na baňky nanášely směs vytvořenou z lepidla a barevných třpytek. Ne náhodou nám jako námět posloužily stopy psích tlapiček, které, jak se může zdát, nemají s vánocemi co do činění. Nenechte se ale zmást! Naše baňky se stopami psích tlapek poslouží totiž dobré věci, když budou prodávány na charitativním koncertě, pořádaném Občanským sdružením ABAK- POČÍTADLO. A dobročinnost, jak víme, k vánocům neodmyslitelně patří.
Na této charitativní akci, která se bude konat 20. 12. 2012 bude slavnostně předán vodící pes Charlie naší nevidomé studentce Kamile Salomonové ze třídy SČ1C. ( Proto ty tlapičky )
Peníze na vodícího psa byly získány právě před rokem z obdobné benefiční akce s názvem
„Aspoň jsem to zkusila…aneb, díky, Kamila.“ Výtěžek z letošního charitativního koncertu by pak měl posloužit především na stravu a výbavu pro Charlieho.
Těšíme se na hojnou účast!

Mgr. Eva Jurčová


9. 11. 2012

Divadelní představení v Kulturním domě Akord Ostrava

Dne 8. listopadu navštívili studenti druhých a třetích ročníků studijních oborů naší školy úspěšné divadelní představení Ekonomie dobra a zla. Herci Alan Novotný a Lukáš Hejlík předvedli scénické čtení z úspěšné knihy známého ekonoma Tomáše Sedláčka. Sám autor o představení mluví jako o „… interaktivní učebnici dějin ekonomického myšlení“.
Kořeny ekonomie jako vědy hledá Sedláček hluboko v minulosti. Diváci si tak mohou připomenout nejstarší písemnou památku Epos o Gilgamešovi, části Bible, přes Komenského až k moderním ekonomům. Autor analyzuje současnou finanční krizi, reflektuje současnost a snaží se nastínit nutnost nalézání nových hodnotových žebříčků člověka, které se týkají materiálních i duchovních stránek lidské existence.
Interaktivnost představení studenty velice zaujala. O úspěšnosti projektu vypovídá mimo jiné i to, že byl proveden ve více než padesáti českých městech a má za sebou přes sto repríz.Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí