Informace

Studium

SkolSpec.cz / PK cizích jazyků 2012-2013

PK cizích jazyků 2012-2013


Akce PK cizích jazyků ve šk. roce 2012/2013


27. 9. 2012

Evropský den jazyků

Dne 26.9.2012 vstoupila oslava rozmanitosti světových jazyků „Evropský den jazyků“ do své druhé dekády. K této příležitosti navštívili studenti naší školy filmové představení „Železná lady“(The iron lady) v původním znění s titulky. Studenti nahlédli do politického dění v Británii v sedmdesátých až devadesátých letech 20.století, kdy post britské předsedkyně vlády zastupovala Margaret Thatcherová.
Film podrobně vypovídal o odhodlání ženy, která se nikdy nesmířila s populistickým a kompromisním přístupem vedení státu, za což byla velice často kritizována, ale díky tomu si vysloužila i respekt tehdejších politických špiček světa a svou přezdívku – Železná lady. Hlavní představitelka role Margaret Thatcherové, Meryl Streepová, získala v roce 2012 za svůj výkon v hlavní roli Oscara.
Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Kontaktní formulář

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Text:
ověřovací obrázek
Ověřovací řetězec:
Odesláním zprávy dáváte Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava - Poruba, souhlas se zpracováním
osobních údajů.
(povinné položky jsou označeny hvězdičkou, uvádějte pravdivé údaje)

logo msk
logo_prisp_organizace_MSK
logo MSMT
ramps_png
SINEC logo

Menu zápatí